Tayfun_Gonul
Tayfun Gönül
1958 - 30 Temmuz 2012

"Biz azız;  savaş histerisini, bayrak fetişizmini, hangi kılık altında olursa olsun milliyetçiliği, “alçaklığın son sığınağı” olan vatanseverliği engellemeye  gücümüz yetmez belki ama suç ortağı olmayarak, vicdanımızın, inançlarımızın işaret ettiği yerden dik durarak, çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacak anlamlı öyküler oluşturarak bir etkimiz olabilir."

 

 

Dünya kapısından geçerken başını eğmedi...
ANASAYFA YAŞAM ÖYKÜSÜ FOTOĞRAFLAR YAZILARI DOSTLARINA ÇAĞRI İLETİŞİM ENGLISH

Tayfun Böyle UğurlandıTayfun Gönül 30 Temmuz 2012 akşamı İstanbul Küçükçekmece'deki evinde, dostların kollarında öldü. 1 Ağustos 2012 Çarşamba günü dostları, yoldaşları ve yakınları tarafından sonsuzluğa uğurlandı.

Tayfun'un defin işlemleri Zincirlikuyu’daki morgda yapıldı. 1 Ağustos günü öğlen saatlerinde, yakınları, dostları ve sevenleri, Zincirlikuyu mezarlığında bir araya geldi.

Kara bayrağa sarılı tabut, morgdan alınıp yaklaşık 200 kişilik grubun ardı sıra mezarlık kapısına doğru taşınırken müzik grubu da Kazım Koyuncu’nun “sevdiğin böyle ağlar” parçasını seslendiriyordu.

Benzer cenaze törenlerindeki alışılagelmiş pankart, slogan, alkış, saygı duruşu, nutuk gibi şeyler yoktu. Dostlarını, sevenlerini, yakınlarını saran ince bir hüzün; ve bir de müziğin eşlik ettiği gözyaşları vardı.

Tayfun, dünya kapısından bu şekilde uğurlandı...

Tayfun'un mezarı İstanbul'da Kilyos Mezarlığında. Mezarının yapımıyla ilgili olarak çeşitli düşünce ve projeler var. Bazı arkadaşlar onu götürüp, çok sevdiği İzmir, Karaburun'a gömmek istiyor. Ama bu şimdilik mümkün değil, çünkü bir mezarın açılıp cenazenin başka bir yere nakledilebilmesi için en az beş yıl geçmesi gerekiyor.

Mezarının yapımıyla ilgili düşünce ve tartışmalar muhtemelen yakın zamanda netleşecek ve mezarının yapımı belki de ikinci ölüm yıldönümüne kadar tamamlanmış olacaktır.


Fotoğrafları büyük boyutta görmek için üzerlerine tıklayın
 
 
Anasayfa I Yaşam Öyküsü I Fotoğraflar I Yazıları I Dostlarına Çağrı I İletişim I English
Son Güncelleme: 1 Ağustos 2013
Real Time Web Analytics